Advent ve Svitavách zahájí pohádková neděle

24. listopadu 2010 v 12:17 | Martin Višňa |  Aktuality
Svitavy - První adventní neděle se ve Svitavách ponese v duchu pohádek - nejdříve hraných a poté malovaných Josefem Ladou.Večer se pak rozsvítí vánoční strom na náměstí.


Pohádková adventní neděle začne úderem 10. hodiny v Divadle Trám. Tam bude k vidění loutková pohádka divadýlka Matýsek Nový Bor Uspávačky aneb Pohádka z kabátu, která diváky vrátí do doby, kdy do nočních ulic města vycházel v kabátu a s lucernou na hlídku ponocný. Vstupné do divadla činí 40 korun.

Odpoledne pak kroky mnohých zavítají do Městského muzea, kde po 15. hodině proběhnou vernisáže hned dvou výstav. V rámci té první,  nazvané U babičky na návštěvě, se návštěvníci vrátí do venkovské světnice z první poloviny 20. století. Také druhá výstava většině vrátí před oči vzpomínky na dětství, prostory muzea totiž zaplní ilustrace a kresby Josefa Lady, přičemž během vernisáže promluví vnuk slavného malíře stejného jména.

Z muzea potom program adventní neděle zavede na náměstí Míru, kde se v 17 hodin rozsvítí vánoční strom a výzdoba centra. Na náměstí zahraje Brass kvintet Svitavy pod vedením Lukáše Moravce a další koncert je v 17:30 připraven v kostele Navštívení Panny Marie, kde vystoupí žáci a učitele svitavské ZUŠ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama