Hudební kavárna: zpívající flétnistka i rockoví matadoři

10. listopadu 2010 v 0:59 | Martin Višňa |  Aktuality
Svitavy - Na dva naprosto odlišné koncerty mohou tento týden zajít hudbomilci ve Svitavách v rámci série Hudební kavárna.


Již dnes se v sále Fabriky od 19 hodin představí svitavskému publiku francouzské kvarteto zpívající flétnistky a saxofonistky Claire Michaelové. Tvorba kvarteto spojuje zvuk moderního jazzu s elektronickými prvky do mnohdy až romanticky barvitých skladeb, jimiž si Michaelová a spol. získali stovky fanoušků napříč světem. Vstupné na vystoupení Francouzky, která má na kontě deset alb, činí 100 korun, v sále bude, jak se na jazzový koncert sluší, stolová úprava.

Druhý koncert Hudební kavárny v tomto týdnu proběhne v pátek v kinokavárně Galaxie, kde vystoupí vloni znovuvzkříšená svitavská bigbítová formace Syfon. Ta vznikla v roce 1979 nejprve pod názvem Veteráni, pak také Kapitol, a u jejího zrodu stál mimojiné frontman dnešní populární skupiny Čechomor František Černý. Ten však v kinokavárně nevystoupí, protože se Syfon představí v sestavě Petr Horák, Milan Huschka, Olda Šišmiš, Bob Kysilko a Pavel Kalas. Vstupné na svitaské rockové veterány stojí 50 korun.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama