4tet, Světáci nebo Václav Hybš - nabitý program Fabriky pro příští dny

9. prosince 2010 v 1:52 | Martin Višňa |  Aktuality
Svitavy - Nabitý a zajímavý program nabízí v příštích dnech svitavské centrum  Fabrika. Již zítra večer se představí vokální 4tet, sobota bude patřit brněneckým divadelníkům, neděle výletu do "zlatých šedesátých" a v pondělí si tu Václav Hybš připomene dvě významná jubilea.


Tenor David Uličník, baryton 1 Jiří Korn, baryton 2 Jiří Škorpík a bas Dušan Kollár. To je 4tet, vokální kvarteto, založené před osmi lety z iniciativy zpěváka a herce Jiřího Korna, které si postupně svými a capella (bez nástrojů) vystoupeními získalo řadu příznivců. Dosud 4tet vydal tři alba, průřez z nich představí zítra po 19. hodině ve Fabrice svitavskému publiku. Vstupenky jsou k mání 340/370/400 korun.

Den nato pódium Fabriky opanují ochotníci z Brněnce. Divadelní soubor Eduarda Vojana do Svitav přiveze inscenaci Světáci, divadelní zpracování známé filmové komedie Zdeňka Podskalského. Hra si odbyla svoji premiéru letos na jaře a ihned vzbudila velký zájem diváků. Sobotní představení ve Fabrice začíná v 19 hodin, vstupné činí 100 korun.

V neděli mohou do Fabriky zavítat všichni ti, kteří si chtějí zavzpomínat na "zlatá šedesátá". Připraven je hudebně-zábavný program Retro60ky, během něhož zazní známé hity ze 60. let minulého století a v dobových kostýmech a o desítky let mladší se představí i jejich interpreti. Pořad, který k tanci a poslechu organizuje projekt LIMeFIX, začíná úderem 17. hodiny, vstupné je 60 Kč.

Sérii akcí ve Fabrice završí pondělní Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše, který bude zároveň i narozeninový, a to hned dvakrát. Václav Hybš totiž letos oslavil 75 let od svého narození a jeho orchestr funguje už rovné půlstoletí. Jako hosté se během večera představí operetní zpěvačka Iveta Dufková a tanečník a herec Vlastimil Harapes. Vstupné činjí 250 korun, koncert začíná v 19 hodin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama