Betlémské světlo dorazilo na Hřebečsko

19. prosince 2010 v 14:10 | Martin Višňa |  Aktuality
Hřebečsko - Jak se již stalo tradicí, rozvážejí skauti mezi lidi dobré vůle v době adventní Betlémské světlo, které má symbolizovat postavu Ježíše Krista a jeho narození v Betlémě. Letos do Česka doputoval plamínek z Rakouska 11. prosince, den nato bylo předáno brněnskému biskupovi v tamní katedrále na Petrově. O posledním adventním víkendu pak skauti rozvážejí Betlémské světlo do všech koutů republiky.


Právě dnes, na čtvrtou adventní neděli, bylo Betlémské světlo předáno v kostele Navštívení Panny Marie ve Svitavách tamním farníkům. Zájemci si budou moci svůj kousek plamínku odnést domů na Štědrý den, kdy se před polednem bude rozdávat pod vánočním stromem na náměstí Míru.

To v Moravské Třebové budou světlo zdejší skauti rozdávat již dnes vpodvečer, a sice od 17. hodiny před budovou muzea a již včera si mohli světlo domů odnést v Zábřehu. Kdo to k vlaku, kterým do Zábřeha dorazilo, nestihl, nemusí zoufat, možnost bude mít ještě ve čtvrtek 23. prosince vpodvečer u kašny na náměstí nebo na Štědrý den odpoledne v kostele sv. Bartoloměje. 

O Betlémské světlo nebudou ochuzeni ani obyvatelé Mohelnice. Přijít si pro něj mohou odpoledne před Štědrým dnem i na samotný Štědrý den dopoledne na náměstí Svobody, slavnostně předáno bude také v kostele sv. Tomáše z Canterbury. Ve čtvrtek 23. prosince mohou pro Betlémské světlo vyrazit také Lanškrounští, rozdávat se bude mezi 9. a 12. hodinou ve vestibulu radnice.

Tradice rozvážení Betlémského světla po světě vznikla v 80. letech minulého století v Rakousku, do Česka se první plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista z politických důvodů dostal až v prosinci 1989, když ho sem přivezli českoslovenští skauti v exilu v Rakousku. Postupem času si tento zvyk získal oblibu nejen u křesťanů, ale i nevěřících a už neodmyslitelně patří v mnoha rodinách k vánočním tradicím.

Více o Betlémském světle na www.betlemske-svetlo.cz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama