Lanškroun a Sázavu ovládne masopust

24. února 2011 v 19:53 | Martin Višňa |  Aktuality
Lanškroun, Sázava - Na Lanškrounsku to bude v sobotu 26. února žít masopustním veselím. Úderem 10. hodiny dopolední odstartuje zábavný program na zámeckém nádvoří v Lanškrouně a veselice se po 13. hodině dočkají také obyvatelé a návštěvníci nedaleké Sázavy.

Lanškrounský masopust v areálu zámku zahájí zabijačka, jejíž nedílnou součástí samozřejmě bude ochutnávka tradičních specialit, jako kulisa bude k porážce čuníka hrát kapela Makadam. Půlhodinu po poledni se pak od zámku vydá masopustní průvod masek na cestu městem, jejíž trasa povede kolem historického centra, mimojiné se zastávkou v hostinci Krčma. Poté se účastníci vrátí na zámecké nádvoří, kde je připraven kulturní program s Dechových orchestrem Lanškroun, skupinou scénického šermu Balestra nebo souborem valašských písní a tanců Vizovjánek. Vyhlášena bude také nejlepší maska a k mání na místě budou zabijačkové dobroty a něco teplého tekutého na zahřátí.
Masopustem ožije také blízká ves Sázava. Veselí zde propukne hodinu po poledni na zdejším hřišti, odkud vyjde průvod masek na trasu obcí. Po skončení průvodu je v místním pohostinství připraveno pohoštění gulášem a taneční zábava.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama