Arcibiskupství olomoucké vyhlašuje fotografickou soutěž

16. března 2011 v 10:00 | Arcibiskupství olomoucké |  Aktuality
Olomouc - V roce 2013 oslaví olomoucká arcidiecéze 950 let od obnovení moravského biskupství v Olomouci roku 1063. K tomuto jubileu arcibiskupství připravuje reprezentativní knihu o dnešní diecézi, jejích dějinách i současném životě. Nosnou část knihy mohou tvořit i vaše fotografie, vybrané v soutěži.


Soutěžit může každý, kdo do 31. prosince 2011 odevzdá fotografie formátu minimálně 15x18 cm. Fotky do soutěže je možné odevzdat buď v papírové podobě, a to kancléři kurie na adrese Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, nebo e-mailem na adresu kancler@arcibol.cz ve formátu jpg. Součástí musí být i zpětný kontakt, jméno autora fotografie a popis fotografovaného místa. Hodnotit se bude umělecké a tematické zpracování.

Okruhy témat:
1. Historie diecéze: památky, osobnosti nebo události.
2. Posvěcená krajina: sochy, kříže, kapličky, kostely, místa spojená s životem a působením světců či kandidátů blahořečení.
3. Současný život církve: liturgie, pastorace dětí, mládeže, rodin, seniorů a nemocných, život církevních hnutí a společenství, řeholí, semináře a kněží, církevní školy, církevní nemocnice, práce charity, církevní umění, hudba a zpěv.

Mimo soutěž je možné pro knihu nabídnout mimořádně zajímavé historické fotografie.

Pozn.:
Seznam hřebečských farností olomoucké arcidiecéze:
Děkanát Svitavy - farnost Svitavy, Vendolí, Hradec nad Svitavou, Březová nad Svitavou, Radiměř, Horní Hynčina, Křenov, Boršov, Moravská Třebová, Kunčina, Mladějov na Moravě, Rychnov na Moravě, Staré Město u Moravské Třebové, Gruna, Chornice.
Děkanát Zábřeh - farnost Zábřeh, Tatenice, Maletín, Mírov, Mohelnice, Studená Loučka, Vyšehorky, Zvole.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama