Fabriku obsadí Svitavský Fanda a mladé divadlo

17. března 2011 v 12:18 | Martin Višňa |  Aktuality
Svitavy - Osm amatérských divadelních souborů a koncert Los Hongos navrch, taková bude krajská postupová přehlídka studentských a experimentálních divadel Svitavský Fanda, jejíž druhý ročník o víkendu hostí centrum Fabrika ve Svitavách.


Divadelníci a jejich diváci zaplní sál Fabriky zítra, tj. v pátek 18. března, po obědě, jako první se představí soubor Gymnázia K. V. Raise Hlinsko s antiutopistickou komedií na motivy povídky Kurta Vonneguta Harrison Bergeron, která varuje před nebezpečím totality pro společnost. Na jedince a jeho duši se poté zaměří divadelní spolek Docela ze Slatiňan s inscenací Jenom duše?.

Zbytek prvního dne přehlídky bude patřit divadelníkům z Týniště nad Orlicí a jejich hrám Adresát neznámý a Probuzení a také koncertu oblíbených Los Hongos, který po 21. hodině úvodní sérii Fandy završí.

Sobotní představení začnou již úderem 10. hodiny, kdy se na pódiu Fabriky představí brněnský soubor Reverzní dveře s inscenací Ctnostný muž a poslední žena. Po obědě pak sehraje Veselé zrcadlo Ústí nad Orlicí hru Jak jsem vyhrál válku a od půl třetí bude pódium okupovat lanškrounský soubor Škeble se svými Marionetami s. r. o., které jsou označovány jako dosavadní vrchol tohoto lanškrounského studentského spolku. Závěrečné představení bude patřit souboru Na tahu z Červeného Kostelce a jeho muzikálu Výtečníci.

Vstupné na oba dny přehlídky je dobrovolné.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nellieツ Nellieツ | E-mail | Web | 17. března 2011 v 12:29 | Reagovat

super blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama