Turistickou sezonu zahájí svitavský Víkend zdraví

23. března 2011 v 6:08 | Martin Višňa |  Aktuality
Svitavy - Biojarmark, komentované prohlídky památek, sportovní utkání či zdravá strava na jídelníčku vybraných restaurací - takový bude nadcházející víkend - Víkend zdraví - ve Svitavách, který slavnostně odstartuje letošní turistickou sezonu.


Bohatý sportovně-turistický program v sobotu odstartuje v 10 hodin slavnostní zahájení sezony pořádané Klubem českých turistů Svitavy v centru Fabrika. Poté mají zájemci možnost absolvovat komentované prohlídky svitavských památek - kostelů, Ottendorferova domu a muzea - s tím, že nejprve účastníci po zahájení zamíří do kostela sv. Jiljí a pak se mohou za poznáváním města vydat sami nebo ve skupinkách vedených členy historického kroužkou Záviš.

Hemžit se to na náměstí bude nejen turisty, kteří si tu odpoledne mohou nechat seřídit svá kola ku letošním cyklovyjížďkám, ale také příznivci zdravé stravy a biopotravin - od 14 hodin se totiž na náměstí koná biojarmark, kde zájemci naleznou nejen chemicky neupravované potraviny a další, nýbrž si tu mohou také nechat změřit krevní tlak či cholesterol. Ku ochutnávkám zdravých menu pak budou po celou sobotu i neděli zvát vybraná restaurační zařízení, např. čajovna v v tzv. červené knihovně, krčma Pohoda nebo restaurace U Ducha.

Odpolední program ještě doplní předání vlády Jaru (od 15 hodin u morového sloupu) a vynášení Moreny, která bude posléze upálena na zahradě muzea. V 16 hodin pak rozjede svoji show skupina Laura a její tygři.

Nejen centrum města však bude v sobotu v hledáčku turistů. Ve 14 hodin členové Klubu českých turistů odeberou z pramene řeky Svitavy v rámci mezinárodního setkání turistů Eurorando, které se koná v listopadu ve španělských městech Almeria a Granada. U příležitosti letošního tématu Euroranda, kterým je voda coby životadárná tekutina, běží v Česku doprovodná akce Voda ze střechy Evropy, při níž jsou postupně odebírány "vzorky" vody z českých řek, potoků, studánek či minerálních pramenů. Tato sebraná voda pak poputuje právě na listopadové setkání v Granadě.

Celá sobota a neděle bude také ve znamení sportu, kdy se po oba dny budou na svitavských sportovištích střetávat svitavské sportovní týmy s družstvy ze zbytku Pardubického kraje. Dojde na zápasy ve fotbale, volejbale, florbale nebo basketbale, na Základní škole Felberova proběhne mistrovství ČR ve střelbě laserovou puškou. V neděli mohou zájemci před obědem zdarma vyrazit na zumbu a aerobik do Fabriky, po obědě zase za polovic na bazén, kde bude se zdravým způsobem života radit Dita Urbánková.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama