Muzeum představí nejkrásnější dětské knihy

7. dubna 2011 v 17:55 | Martin Višňa |  Aktuality
Moravská Třebová - Za českými a slovenskými dětskými knihami mohou zájemci od zítřka vyrazit do moravskotřebovského muzea. V rámci programu letošních Dnů slovenské kultury totiž zítra ve dvoraně muzea proběhne vernisáž výstavy Nejkrásnější/Najkrajšie české a slovenské dětské/dětské knihy, kterou společně připravily Památník národního písemnictví v Praze a Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana Bratislava.


Výstava představuje dvě stovky knih vydaných během posledního desetiletí. Tentokrát se ovšem na exponáty smí sahat. "Knížky jsou volně položené v regálech, každý si je může vzít do rukou a pěkně si prolistovat a prohlédnout. Doufáme, že výstava pobaví a potěší jak děti, tak jejich rodiče," prozradil k výstavě ředitel Památníku národního písemnictví Zdeněk Freisleben. "Jedna je hezčí než druhá. Jsou tam např. Karafiátovi Broučci, pohádky bratří Grimmů, ale i méně známé knihy," dodává vedoucí třebovského muzea Jana Martínková.

Moravská Třebová je po představení výstavy ve Slovenském institutu v Praze teprve druhým místem, kde ji mohou zájemci navštívit a zároveň první zastávkou turné, které povede do dalších českých a moravských měst a samozřejmě také na Slovensko. Ve Třebové se zdrží do 24. dubna.

Vernisáž výstavy proběhne zítra, tj. v pátek 8. dubna, od 16 hodin ve dvoraně muzea. Protože bude zároveň zahájena také výstava obrazů osob s mentálním postižením nazvaná Barevné doteky, která je v muzeu instalována ve spolupráci s oblastní Charitou, doprovodí vernisáž hrou na zbocové flétny a zpěvem klienti a příznivci třebovského denního stacionáře Domeček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama