Přispějte na rekonstrukci zábřežské Barbory

6. dubna 2011 v 16:57 | Zábřežský zpravodaj |  Aktuality
Zábřeh - S přicházejícím jarem se rozbíhají práce na dokončení celkové opravy a rekonstrukce kostela sv. Barbory v Zábřehu. Čtvrtá etapa, která by měla završit mnohaleté úsilí, bude patřit k těm nejnáročnějším. Ne z pohledu vynaloženého objemu prací, ale z hlediska financování jednotlivých nákladů na restaurátorské a stavební práce.


Předcházející etapy se dařilo financovat z dotací krajského úřadu, grantů ministerstva kultury, z příspěvku města Zábřeh a samozřejmě také darů sponzorů a sbírek farníků. Letos se ale situace jeví podstatně složitější. Úsporná opatření a celková ekonomická situace dotační prostředky omezily, v naprosté většině jsou přísně vázány jen na záchovné a udržovací práce. Celkový rozpočet na dokončení přitom pracuje s částkou 2,25 milionu korun. Největší položky tvoří náklady na obnovu dlažby kostela ve výši 815 tisíc Kč, restaurátorské práce za 535 tisíc Kč, mobiliář (s největší položkou za lavice a topení) ve výši 645 tisíc Kč a řada dalších dílčích nákladů na dokončovací práce.

Občanské sdružení sv. Barbora Zábřeh, které celou obnovu řídí a organizuje, se obrací na všechny zábřežské patrioty, příznivce, podnikatele a majitele firem s velkou prosbou a žádostí o sponzorský příspěvek na dokončení a předání nejstarší kulturní památky ve městě k užívání.

Bližší informace a případné sponzorské dary lze projednat s Josefem Klimkem - předsedou dozorčí rady občanského sdružení sv. Barbora přímo v Katolickém domě, nebo je možno přispět bezhotovostním převodem na účet sdružení u ČSOB Zábřeh - č. 215364717/0300.

Členové sdružení věří, že se společně podaří tento náročný projekt dokončit tak, aby byl vizitkou nejen zábřežské farnosti, ale i všech Zábřežáků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama