Květen 2011

Omluva

19. května 2011 v 14:24 | Martin Višňa |  Aktuality
Vážení čtenáři, fanoušci a další, omlouvám se, ale vzhledem k nedostatku času z pracovních důvodů zde budou po dobu neurčitou vycházet novinky jen velmi sporadicky, stejně tak celý web bude tak nějak spát. Pokud však na něco narazím nebo mi přijde pozvánka na nějakou akci, budu se snažit ji dát alespoň na facebook. Děkuji za pochopení.

Perla renesance přivítá vědce věnující se české popkultuře

12. května 2011 v 0:03 | CSPK |  Aktuality
Moravská Třebová - Do Moravské Třebové se ve dnech 27. a 28. května sjedou společenští vědci věnující se populární kultuře v českém kontextu. Unikátní konference otevře některé otázky, které by česká společnost viděla nejraději zametené hluboko pod kobercem.


Welzl dobývá polární kraje také na pražských divadelních prknech

11. května 2011 v 23:40 | Martin Višňa |  Aktuality
Praha - Hra, ve které jde o život. Takový podtitul nese inscenace Wanted Welzl, kterou již koncem března uvedlo Dejvické divadlo v Praze.


KRÁTCE: Töpfer v Mohelnici, Janovský festiválek a policejní cvičení

5. května 2011 v 13:48 | Martin Višňa |  Aktuality
Mohelnice - Do Městského kulturního střediska v Mohelnici dnes zavítá oblíbený herec a pražského Divadla Na Fidlovačce Tomáš Töpfer. Od 19 hodin bude vyprávět o své herecké kariéře, o řízení divadla, o životě a řeč jistě dojde také na populární seriál z doby první republiky Četnické humoresky, kde si zahrál hlavní roli šéfa četnické pátrací stanice Brno Karla Arazíma.

Janov - Psiskapsy, Hugo & já, Omakalamuhopotajmu, Spálený sušenky nebo domácí Hadry z těla s Marikou Antonovou. To jsou jména hudebních formací, které se zítra a v sobotu představí na pódiu Janovského festiválku v Janově. Kromě muzikantů však předvedou svůj um také divadelníci Banašinako, Tetiny nebo Krátká & Dlouhá a ukázat své nadání mohou také všichni, kdo k tomu budou mít odvahu, na JAM stage. K potěšení smyslů tu bude také čajovna nebo v sobotu proběhne ohňová show. Festiválek začíná zítra úderem 18. hodiny, vstupné na celý jeho program činí 150 korun (jednotlivé na pátek 60 Kč a na sobotu 100 Kč, na divadla 30 Kč pro dospělé, děti mají divadla zdarma).

Mírov - Několik vězňů bude zítra od 7. hodiny ranní utíkat před policií v okolí mírovské věznice, avšak pouze jen jako součást cvičení. Policie Olomouckého kraje proto vyzývá obyvatele dotčené oblasti (Mírov a cca 10km okruh kolem věznice) k opatrnosti, neboť se tu bude pohybovat zvýšené množství policejních sil a prostředků. Cvičení potrvá do 16 hodin.

Centrum Zábřeha zaplní jarmark a premiérově i farmářské trhy

1. května 2011 v 0:51 | Martin Višňa |  Aktuality
Zábřeh - Ve velké otevřené tržiště se na prvního máje promění náměstí v Zábřehu. Zatímco na náměstí Osvobození proběhne tradiční Májový jarmak s bohatým doprovodným programem, na Masarykově náměstí představí své výpěstky či produkty farmáři a výrobci z blízkého okolí města.