KRÁTCE: Kniha a přednáška o Baníně, Wikimánie ve Svitavách, mohelnické trhy

19. října 2011 v 14:56 | Martin Višňa |  Aktuality
Banín, Svitavy - 720 let od první písemné zmínky o obci si připomněli o uplynulém víkendu v Baníně. Při této příležitosti byla v svět slavnostně uvedena kniha o historii obce, kterou napsali tamní historikové, otec a syn Vladimírové Velešíkovi. Knihu, prostě nazvanou Banín, pokřtil kromě autorů také známý herec Jan Kačer se slovy, že je důležité, aby lidé věděli, odkud pocházejí, a ať se kniha čtenářům líbí. O nové knize a historii Banína pohovoří Vladimír Velešík starší také v rámci Muzejních čtvrtků 20. října od 18 hodin v Městském muzeu ve Svitavách. Vstupné na přednášku Obec Banín známá i neznámá činí 20 korun.

Svitavy - U příležitosti 10. výročí vzniku internetové encyklopedie Wikipedia ve Svitavách proběhne mezinárodní setkání wikipedistů. To pořádá svitavský Klub přátel esperanta ve spolupráci s Českým esperantským svazem a ve dnech 26.-30. října a do Svitav přivede třeba zakladatele esperantské wikipedie nebo wikipedisty z řady světových zemí. Wikimánie je však určená také pro ty, kteří by se o tvorbě encyklopedie chtěli něco dozvědět nebo si i psaní článků vyzkoušet. Wiki-výuka bude probíhat v počítačových učebnách svitavského gymnázia. Návštěvníky dále čeká řada přednášek a seminářů o wikipedii, ale také třeba prohlídka města.

Mohelnice - Vyrazit za nákupem regionálních výpěstků a výrobků z nich a produktů řemeslníků budou moci obyvatelé Mohelnice. Farmářské trhy se tu konají v sobotu 22. října na náměstí Svobody, připraven je také doprovodný hudební program nebo nafukovací skluzavka pro děti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama