Únor 2012

Welzlování: Humenec opět patřil polárníkům a brzy se recesisté zapřáhnou do saní

7. února 2012 v 14:28 | Zábřežský zpravodaj |  Aktuality
Zábřeh - Tradiční cestovatelsko-sportovně-recesistický festival Welzlování je opět v plném proudu. Úctyhodných osmatřicet účastníků se v sobotu 28. ledna postavilo na trať Welzlova kufru s cílem zdolat zamrzlý Humenec. Už dopoledne proběhl krosový běh. Odpolední recesistické klání, jedna z hlavních součástí festivalu, přilákalo další desítky zvědavých diváků.


KRÁTCE: Přehled akcí a přednáška v Moravské Třebové

7. února 2012 v 14:15 | Martin Višňa |  Aktuality
Moravská Třebová - Na webových stránkách města je k prohlédnutí přehled kulturních akcí, které se letos ve městě uskuteční. V přehledu nechybí tradiční akce jako Dny česko-slovenské kultury, Moravskotřebovské arkády nebo Kejkle a kratochvíle, zájemci budou moci také navštívit například Hřebečský slunovrat, festival kapel na Hřebči, nebo vyrazit na pochod po trase silnice R43. Přehled si můžete prohlédnout či stáhnout zde.

Moravská Třebová - Zajímá vás, zda a kde končí vesmír? Jak daleko je "konec světa" od Země? Nebo jak vlastně vůbec vesmír vznikl a co jej všechno tvoří? Na tyto a další otázky můžete zaslechnout odpověď na přednášce Jindřicha Žižky, absolventa teoretické fyziky a astrofyziky brněnské univerzity a studenta Astronomického ústavu Univerzity Karlovy v Praze, kterou ve čtvrtek pořádá Městská knihovna Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové. Přednáška proběhne v sále Sociálních služeb a začíná v 17:30.

Zámeček si zahrál v hudebním klipu

5. února 2012 v 14:03 | Martin Višňa |  Aktuality
Nový zámek u Lanškrouna - Torzo barokního lichtenštejnského zámku mezi Lanškrounem a Rudolticemi se objeví v hudebním klipu rockového zpěváka Michaela Holase k písni Přiletí k nám. Natáčení, jehož se mimo jiné účastnila také finalistka Miss ČR 1997 Veronika Pompeová, proběhlo pod taktovkou režiséra Davida Beránka (autora klipu Dole v dole skupiny Kabát) již v říjnu 2010, během loňského roku pak byly prováděny různé dotáčky a úpravy videa, které má premiéru právě dnes na ČT2 v Křesťanském magazínu. Upoutávku na klip můžete zhlédnout níže.