Březen 2012

Moravskotřebovský zámek zahájí sezonu

26. března 2012 v 6:25 | Martin Višňa |  Aktuality
Moravská Třebová - Renesanční klenot Moravské Třebové zahájí v sobotu 31. března letošní turistickou sezonu. Pro návštěvníky zámeckého areálu je připraven bohatý doprovodný program, kdy si budou moci nakoupit řemeslné a další výrobky na dobovém tržišti, vyzkoušet si chůzi na chůdách, střelbu z kuše nebo souboj na kládě, také zhlédnout ukázky z katovského řemesla, nejmladší jistě vezmou zavděk pohádkami.


KRÁTCE: Výstava fotografií Josefa Čermáka, proměny křenovské návsi

24. března 2012 v 13:28 | Martin Višňa |  Aktuality
Svitavy - Na výstavu k nedožitým 85. narozeninám fotografa Josefa Čermáka zve Městské muzeum a galerie ve Svitavách. Vernisáž expozice, která představí Čermáka nejen jako fotografa Svitav (mimo jiné je autorem dvou dílů dokumentární publikace Svitavy včera a dnes), ale také jako autora uznávaného nejen v republice, ale i ve světě, proběhne ve svitavském muzeu v sobotu 31. března v 15 hodin, průvodní slovo pronese Milan Báča coby předseda místního Fotoklubu a zazpívá sbor Iuventus. Výstava v muzeu potrvá do 6. května.

Křenov - Střed obce na Moravskotřebovsku se za uplynulé dva roky výrazně proměnil. Turisté, kteří sem s přicházejícím jarem zavítají, tak mohou vedle kostela sv. Jana Křtitele obdivovat rekonstruovanou barokní faru, kde najdou také něco ke svlažení hrdla, vloni byl renovován také vzácný dřevěný pranýř stojící uprostřed upravené návsi s posezením, novotou září také hřbitovní kaple sv. Isidora, kde však ještě pokračují práce na renovaci interiéru. V blízké budoucnosti by se obecní úřad rád pustil také do opravy další výrazné budovy návsi, a sice pošty.