Stalo se v listopadu 2012

1. prosince 2012 v 19:58 | Martin Višňa |  Aktuality
Výběr nejzajímavějších aktualit z hřebečských měst za listopad 2012.


Březová nad Svitavou - V březovském Domě památek má vzniknout lapidárium pro originály soch, které původně stály před školou na Moravském náměstí. V listopadu vedení města představilo záměr s tím, že se pokusí na kamennou galerii získat dotaci. (Svitavský deník, 26. 11. 2012)

Lanškroun - Velmi užitečný vánoční dárek dostane kostel sv. Václava v Lanškrouně. Ještě letos by měl k severozápadní stěně přibýt přístavek, v němž bude sociální zázemí pro farníky i třeba návštěvníky adventních koncertů. (lanskroun.eu, 26. 11. 2012) / Během Mikulášské nadílky 8. prosince bude slavnostně otevřena v listopadu dokončená cyklostezka spojující Rudoltice s Lanškrounem. Přestřižení pásky proběhne u rudoltického sídliště Zámeček ve 13:45. (rudoltice.cz)

Mohelnice - Nejzásadnější událost tohoto roku pro občany i návštěvníky Mohelnice nenastala v listopadu, ale krátce před jeho začátkem - 30. října byla slavnostně ukončena revitalizace náměstí Svobody a některých bočních ulic. Během listopadu si tedy lidé v Mohelnici především zvykali na jeho novou podobu s novou kašnou a dalšími prvky. Nově je zde také méně parkovacích míst, takže náměstí nepřipomíná velké parkoviště. (Šumperský a jesenický deník, 31. 10. 2012)

Moravská Třebová - Hřebečské důlní stezky budou více na očích. Moravskotřebovská radnice plánuje ve městě a v okolí umístit desítku důlních vozíků, ve kterých se na Hřebči přepravoval vytěžený materiál, jako pozvánky na stezky. Uvažuje se také o zpřístupnění tzv. Jihlavské štoly. (Svitavský deník, 10. 11. 2012)

Svitavy - Blýská se Slavii opravdu na lepší časy? Vzhledem ke stavebnímu ruchu v trojdomí bývalého hotelu to vypadá, že skutečně ano. V provozu je již pobočka banky, na jaře mají být hotové kanceláře a byty. Po dokončení rekonstrukce v roce 2014 by zde měla být restaurace ve stylu první republiky a hotelové pokoje. (Svitavský deník, 22. 11. 2012)

Zábřeh - Železniční muzeum se rodí při cyklostezce v původní trase kolejí mezi Lupěným a Hněvkovem. V listopadu do Zábřehu dorazily stařičké semafory, stavědla a závory, které nyní čistí a opravují studenti automobilní průmyslovky. U cyklostezky je již také položen kus koleje, na kterou bude brzy umístěna parní lokomotiva řady 317 z roku 1952. Železniční skanzen u Zábřeha by měl být hotov na jaře jako příspěvek ke 170. výročí trati Olomouc - Praha. (Šumperský a jesenický deník, 29. 11. 2012)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama