Stalo se v prosinci 2012

28. prosince 2012 v 13:12 | Martin Višňa |  Aktuality
Výběr nejzajímavějších aktualit z hřebečských měst za prosinec 2012.


Lanškroun - Mikulášské průvody otevřely na začátku prosince stezku pro pěší a cyklisty mezi Rudolticemi a Lanškrounem. 2,6km dlouhá trasa se začala budovat letos v dubnu, stála 11,4 milionu korun. Obyvatelům obou obcí tak usnadní "nemotorizovanou" cestu do práce, školy či procházky na Zámeček. V budoucnu by prý stezka mohla pokračovat až do České Třebové. (Orlický deník, 10. 12. 2012)

Mohelnice - Mohelnici a Loštice propojí cyklostezka, během prosince schválila zastupitelstva obou měst poskytnutí finančních prostředků na její vybudování. Nová trasa, kde se pěší či cyklisté nemusejí bát automobilového provozu, by měla vést z Mohelnice přes Dolní Krčmy směrem na Újezd, kde se rozdělí - jedna větev povede do Újezda a druhá směrem na Žádlovice, část Loštic. Stát by měla kolem 12 milionů korun, stavět by se mohlo začít ještě v roce 2013. (Šumperský deník, 26. 12. 2012)

Moravská Třebová - Město bude mít své reprezentační šaty. Modré šaty s moravskou orlicí a písmenem T, tedy znakem města, z dílny Marie Zelené budou poprvé k vidění na veletrhu Regiotour v Brně a také se stanou součástí kolekce slavnostních oděvů českých a moravských historických měst. (Svitavský deník, 3. 12. 2012) / Zatím nepotvrzená zpráva poletuje nad kolejemi do Chornic - od jara by sem opět měly jezdit osobní vlaky. Jak bude obnovený osobní provoz na této části Moravské západní dráhy vypadat a zda je to vůbec pravda, však zatím není známo. (www.facebook.com/MZDraha, 27. 12. 2012)

Svitavy - Radnice připravuje rekonstrukci historického jádra. V polovině prosince se uskutečnil kulatý stůl s občany města, na němž byly představeny plány nejen na zlepšení stavu náměstí, které před osmnácti lety po nákladné opravě bylo klenotem města, ale také některých dalších veřejných prostranství, mj. prostoru mezi Ottendorferovou knihovnou a obchodním domem Centrum. (Svitavský deník, 6. 12. 2012)

Zábřeh - Začátkem měsíce měl v zábřežském kině předpremiéru televizní film Na konec světa s Janem Welzlem. Za snímkem stojí místní filmař Martin Strouhal, který se v srpnu vydal na Sibiř po stopách eskymáckého náčelníka. Na cestu s sebou expedice, která ale nakonec do cíle kvůli počasí nedorazila, vzala vyřezávanou figurku Welzla, jež vyrobil pro svůj betlém loštický řezbář Jaroslav Beneš. V hledišti kina nebylo jediné volné místo. (Šumperský deník, 8. 12. 2012)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama