Stalo se v lednu 2013

9. února 2013 v 22:33 | Martin Višňa |  Aktuality
Výběr těch nejzajímavějších aktualit z hřebečských měst za leden 2013.


Lanškroun - V lanškrounském muzeu byla koncem měsíce instalována výstava věnující se legendární stavebnici Merkur. Návštěvníci ji mohou zhlédnout a leccos si i sami z jednotlivých dílů postavit od 9. února do 28. dubna. (Lanškrounsko.cz 17. 1. 2013)

Mohelnice - Do pravěku regionu zavede návštěvníky mohelnického muzea nová expozice v tamním zrekonstruovaném sklepení. Nazvána jednoduše Pravěk Mohelnicka mapuje v šesti místnostech dobu od příchodu prvních obyvatel do regionu před asi dvaačtyřiceti tisíci let až do přelomu letopočtu. (Šumperský deník, 24. 1. 2013)

Moravská Třebová - Na brněnském veletrhu cestovního ruchu Regiontour byla kromě reprezentačních šatů města, o kterých jsme se zmiňovali posledně, představena také nová kniha o městských památkách a zajímavostech. Jmenuje se stejně jako nedávno dokončená naučná stezka - Cesta od renesance k baroku. K dostání je v moravskotřebovském infocentru na náměstí. (Svitavský deník 22. 1. 2013)

Svitavy - Do kaple sv. Anny v Lánech už nebude zatékat. Město uspělo se žádostí o grant z Fondu česko-německé budoucnosti a pustí se do opravy střechy této památky. Fond poskytne 200 tisíc korun. Celková oprava kaple, kde byly nedávno objeveny pamětní desky se jmény obyvatel někdejší vsi zabitých během první světové války, však vyjde na několik milionů. Další práce tak budou probíhat podle úspěšnosti s dalšími žádostmi o dotace. (Svitavský deník 2. 1. 2013, fondbudoucnosti.cz)

Zábřeh - V polovině ledna odstartoval během do zámecké brány jubilejní 10. ročník festivalu recesistů a cestovatelů Welzlování. Během února pak proběhnou vedle výstav a projekcí cestovatelských filmů další tradiční součásti jako Welzlův kufr (9. 2.) a závod lidských spřežení (17. 2.). Letos má ovšem dojít i na pokus o zápis do české knihy rekordů, a sice v největším počtu lidí s kufrem na jednom místě - taktéž 17. 2., a tři dny předtím navíc bude v 17 hodin v kině Retro představen dokument Martina Strouhala o Janu Welzlovi aka náčelníkovi eskymáků. / Zábřežské muzeum v lednu představilo výstavu věnující se historii a kultuře Hřebečska. K vidění je do konce února. (zábřežský zpravodaj)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama